Czy ktoś opiekuje się Twoją stroną www?

Posiadasz stronę firmową, sklep, blog? Czy masz do kogo zadzwonić jeśli przestanie działać? Albo aby zmienić numer telefonu czy dodać nowy adres?

Jeśli nie zadbasz o jej kopie zapasowe, poprawki bezpieczeństwa albo zabezpieczenie danych możesz wystawić na szwank wizerunek swojej firmy.

Koszty miesięczne

Cena miesięczna netto. Umowa na 12 miesięcy. Przy płatności rocznej z góry – 2 miesiące gratis.

Masz kilka stron? Potrzebujesz wyceny indywidualnej? Wyślij zapytanie ofertowe.

Objęcie strony opieką jest poprzedzone bezpłatnym audytem i w wypadku nietypowych hostingów, bardzo dawno nie aktualizowanych rozwiązań lub stron o znacznym rozmiarze i ruchu wymaga wyceny indywidualnej.

Dlaczego warto? Co zyskuję?

Hardening

Wiele stron, szczególnie zbudowanych tanio i pozostawionych bez opieki, jest pozbawiona podstawowych zabezpieczeń. Włamanie na taką stronę to kwestia czasu. Po objęciu strony opieką pierwsze co robię to badam możliwość uszczelnienia jej zabezpieczeń.

Monitoring 24/7

Aby w ogóle zauważyć, że strona uległa awarii, spowolniła działanie albo wymaga pilnych poprawek bezpieczeństwa, należy objąć ją zautomatyzowanym monitoringiem i ustawieniem powiadomień o zauważonych nieprawidłowościach. Zajmę się tym w pierwszej kolejności.

Poprawki bezpieczeństwa

Strony internetowe to zwykle dość skomplikowane systemy, które są wystawione na ciągłe ataki.

Rośnie ilość zautomatyzowanych skryptów i zagrożeń, które polegają m.in. na skanowaniu podatnych (nie posiadających aktualnych poprawek bezpieczeństwa) systemów dostępnych w Internecie. 

„Zdobyta” w ten sposób strona może:

  1. Infekować komputery odwiedzających stronę,
  2. Wysyłać niechciane emaile (używając firmowych adresów email),
  3. Atakować inne serwery i komputery,

Dowolny z powyższych scenariuszy może doprowadzić do zablokowania strony i zepsuć wizerunek Twojej firmy.

Kopie zapasowe na zdalny serwer

Czy wiesz jak często wykonywane są kopie zapasowe twojej strony? Kto je robi i czy sprawdza ich poprawność? Co jeśli zostaną zniszczone lub dostawca hostingu upadnie i nagle zostaniesz z niczym (stało się tak z setkami klientów firmy 2be.pl)? 

Budowa nowej strony to spore koszty. Warto mieć dodatkową kopię, wykonywaną codziennie i wysyłaną na zdalny serwer, tak na wszelki wypadek.

Konta pocztowe

Potrzebujesz założyć nowe konto pocztowe (Przekierowanie? Alias?) i nie pamiętasz gdzie ani jak to się robi? Pomogę i w tym.

HTTPS / SSL / TLS

Słyszałeś, że twoja strona powinna mieć „zieloną kłódkę”? To już przeszłość. Jeśli jeszcze nie uruchomiłeś https to wkrótce (albo już teraz) przeglądarki internetowe będą ostrzegały przed wejściem na Twoją witrynę i oznaczały ją jako niebezpieczną! 

Zmiany w treści i funkcjach strony

Czasem chodzi o zwykłą literówkę, zmianę telefonu kontaktowego, tytułu w menu. Kiedy indziej o dorobienie do strony bloga, forum czy sklepu. Pomagam we wszystkich przypadkach. 

Opieka 24h na dobę

Twoje strony są monitorowane w trybie ciągłym, przez dedykowane oprogramowanie wykrywające przerwy w działaniu, konieczność instalacji poprawek, problemy z kopią zapasową lub zagrożenia bezpieczeństwa. W godzinach roboczych (8-18) wdrażam poprawki i reaguję na wykryte nieprawidłowości.