Divi

Czym jest Divi?

Divi to komercyjna wtyczka i motyw do systemu zarządzania treścią WordPress. Pozwala budować zaawansowane układy stron użytkownikom nie posiadającym wiedzy technicznej. Dzięki temu nawet osoby początkujące mogą stworzyć a potem dopracować i zmienić niemal dowolnie skomplikowaną stronę.

Poniżej widać edytor Divi w trakcie działania. Każdy element na stronie można kliknąć i zmienić, przesunąć, ukryć. Każdy tekst, kolor, zdjęcie czy tło – zmienić. Układy jedno i wielokolumnowe, formularze, pokazy slajdów – z pomocą Divi zrealizujemy 90% typowych potrzeb jakie można sobie wyobrazić.

Divi w akcji

Gotowe szablony

Jeśli zależy nam na jak najszybszym uruchomieniu strony a niekoniecznie musimy mieć grafikę i układ zaprojektowane przez zawodowca, możemy skorzystać z kilkuset gotowych szablonów, które są wbudowane w Divi. Przykładowo – chcąc stworzyć stronę restauracji wybieramy pakiet “Restaurant” a w nim mamy gotowe układy do typowych stron – głównej, kontaktowej, z menu i tak dalej. Po utworzeniu strony możemy ją edytować – dodać własne zdjęcia, treść, nowe sekcje.

Katalog szablonów Divi

Baza wiedzy

Wartością dodaną przy zakupie Divi jest dostęp do bazy wiedzy i przepisów na różne okazje. Wtyczka jest rozwijana przez zespół kilkudziesięciu (a może i kilkuset) osób – zatem poziom dokumentacji, wsparcia i tempa rozwoju – stoją tu na wysokim poziomie. Na stronach producenta znajdziemy mnóstwo przykładów pokazujących jak zbudować przeróżne rodzaje podstron czy popularnych elementów. Sama wtyczka ma wbudowany system pomocy – niemal każdy element jest wyposażony w link do dokumentacji online, która szczegółowo objaśnia jego działanie.

Czy warto używać Divi?

Divi nie jest rozwiązaniem na każdą okazję. Pozwala budować strony bardzo szybko, na bazie szablonów i bez wiedzy technicznej – co czasem jest świetnym, ale nie zawsze najlepszym wyjściem. Często jednak okazuje się optymalnym kosztowo i czasowo wyborem dla stron, które niekoniecznie muszą być unikalnym na skalę całego wszechświata płatkiem śniegu a trzeba je zbudować “na wczoraj”.

Zdarzają się sytuacje kiedy zlecenie wykonania strony do grafika i programisty będzie nieodzowne. Fachowy doradca czy autor stron www będzie w stanie omówić z klientem zalety i wady takiego podejścia oraz pomóc podjąć decyzję jakich narzędzi użyć.

P.S. Jeśli potrzebujesz strony na wczoraj to zachęcam do zapoznania się z ofertą “Strona internetowa w jeden dzień”.