Narzędzia Social Automation

Doniesienia z frontu.

Zauważyłem, że potencjalni klienci pytają często o social media – jak, kiedy i co mają tam wrzucać. A najlepiej, żeby samo się wrzucało. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu postanowiłem zbadać grunt pod świadczenie usług z zakresu automatyzacji marketingu w mediach społecznościowych.

Obecnie testuję kilka narzędzi klasy Social Automation – takie, które potrafią np. automatycznie publikować treść na profilach społecznościowych po tym, jak pojawi się na blogu. Albo wspierają tworzenie takiej treści nawet jeśli nie posiadamy żadnej strony – po prostu po zalogowaniu do narzędzia mamy panel, gdzie przygotowujemy treść (obrazy, wideo, teksty, linki) i planujemy jej publikację.

W narzędziach tego typu dodajemy swoje konta społecznościowe i ustawiamy wysyłkę treści – z RSS albo przygotowanej w samym narzędziu. Przy jednej marce, jednym blogu, zazwyczaj wystarczają narzędzia darmowe. A przy kilkunastu, kilkudziesięciu? Robi się drożej 🙂

Narzędzi jest sporo. Hootsuite, Buffer, Later – jest tego naprawdę kilkanaście liczących się produktów na rynku. Jak wybrać najlepszy? Testować, testować i jeszcze raz testować. Testy mogą jednak zająć sporo czasu, szczególnie jeśli chcemy to zrobić solidnie i nie nadziać się na niespodzianki…

Obecnie, na tym etapie rozwoju firmy, szukam czegoś z niewielkimi kosztami miesięcznymi, albo płatnego z góry za licencję na całe życie. W tej chwili testuję dwa narzędzia – Studiorific i POSTOPLAN. Sprawdzimy jak sobie poradzą z opublikowaniem tego wpisu.

Wyniki testów – wkrótce.